Сайт РМО вчителів історії
Вівторок, 28.01.2025, 06:00
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Національно-патріотичне вихованняРеєстраціяВхід
Меню сайту
Свята і події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Президент підписав указ про стратегію патріотичного виховання молоді

Петро Порошенко підписав Указ «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» від 13.10.2015 № 580/2015. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента.

«Стратегія національно-патріотичного виховання є дороговказом для всіх органів державної влади, інститутів громадянського суспільства. Громадянин-патріот держави має виховуватись на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави», — наголосив Президент.

Згідно з документом, Уряд має розробити у двомісячний строк план дій щодо реалізації вказаної Стратегії.

«У Стратегії зазначається, що формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу, зокрема, часів княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, учасників антибільшовицьких селянських повстань, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, українців-повстанців у сталінських концтаборах, учасників дисидентського руху в Україні, на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках та антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України має намір запровадити для школярів складання присяги прапору України.


Акція «Напиши листа захиснику України»

У межах відзначення Дня захисника України, що відбудеться 14 жовтня, у школах пройде акція «Напиши листа захиснику України». Про це йдеться у листі «Про відзначення у 2015 році Дня захисника України» від 25.09.2015 № 1/9-459.

Окрім того, МОН України рекомендує провести у навчальних закладах цикл бесід, лекцій, круглих столів, присвячених Дню захисника України, за участю ветеранів війни та військової служби, учасників бойових дій та антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, учасників українського визвольного руху.

Нагадаємо, у період з 12 до 16 жовтня у школах мають відбутися заходи з відзначення Дня захисника України (див. матеріал нижче).


Відзначаємо День захисника України у навчальних закладах: рекомендації МОН України

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ «Про День захисника України» від 14.10.2014 № 806, встановивши День захисника України — свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

МОН України у листі від 25.09.2015 № 1/9-455 рекомендує провести заходи з відзначення свята у школах.

У додатку до листа містяться методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті. 

З 12 до 16 жовтня 2015 року рекомендовано проводити заходи, активно висвітлюючи їх на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою.

Під час підготовки до святкування Дня захисника України у пригоді стануть історична довідка, рекомендації щодо форм, методів і прийомів проведення, орієнтовна тематика заходів, перелік художніх і документальних фільмів про героїзм українських воїнів, добірка тематичних українських пісень, які містяться у рекомендаціях Українського інституту національної пам’яті.


У школах відзначатимуть 25-у річницю Революції на граніті

ШАНОВНІ КОЛЕГИ

МОН України рекомендує з 2 до 17 жовтня провести у школах  заходи, присвячені 25-й річниці Революції на граніті. Про це йдеться у методичних рекомендаціях, розроблених Українським інститутом національної пам’яті (лист МОН від 22.09.15 № 1/9-448).

Революція на граніті 2–17 жовтня 1990 року — перший успішний ненасильницький політичний протест проти чинної комуністичної влади в УРСР, поштовх до демократизації українського суспільства.

Вшанування цієї події сприятиме утвердженню в Україні ідеалів свободи і демократії.


Кейс національно-патріотичного виховання (5-11 класи)

Автори: Мельник Валентина Дмитрівна та Рибіцька Тетяна Володимирівна

Навчальний заклад: Крупецький навчально-виховний комплекс “дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”

Збірка містить сценарії виховних заходів, годин спілкування, спрямованих на виховання школярів ціннісного ставлення до суспільства і держави, з використанням інформаційно – комунікаційних технологій.

Рекомендовано педагогам – організаторам, класним керівникам та заступникам директорів із виховної роботи.

Зміст

  1. ПЕРЕДНЄ СЛОВО
  2. «Народний подвиг житиме у віках»
  3. «Герої НЕБЕСНОЇ СОТНІ»
  4. Пам’ять про друзів полеглих жива»
  5. «Коли ви вмирали, вам сурми не грали…»
  6. «СОБОРНА МОЯ УКРАЇНА!»
  7. Козацький ярмарок
  8. «Україна –  єдина країна»
  9. Відкриття XІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика     ЗАВАНТАЖИТИ

2 вересня відзначаємо у школах завершення Другої світової війни

2 вересня відзначаємо у школах завершення Другої світової війни

На виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни»  від 24.03.2015 № 169 пропоную Вам для використання та врахування в роботі методичні рекомендації щодо відзначення у школах завершення Другої світової війни. Їх Ви можете знайти за посиланням.

2 вересня 1945 року після шести років запеклих боїв, які від травня 1945 року перемістилися з Європи на Далекий Схід, офіційно закінчилася Друга світова війна — підписано Акт капітуляції Японії.

Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в її перебіг і завершення війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

Зокрема, рекомендовано провести тематичні заходи на рівні навчального закладу, кількох паралельних класів та/або на рівні класу. Це може бути лекція з подальшим обговоренням, екскурсія, урок-презентація, круглий стіл, семінар, відео-урок з обговоренням, похід у театр / кінотеатр.


Держава береться за відродження національно-патріотичного виховання

Керівникам шкіл, вчителям до відома!

Кабмін України створив Міжвідомчу комісію, яка буде займатись питаннями відродження та впровадження національно-патріотичного виховання.

Функції комісії такі:

  • координація дій органів виконавчої влади з національно-патріотичного виховання;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення цих питань;
  • підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів влади;
  • удосконалення нормативно-правової бази з питань  національно-патріотичного виховання;
  • аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі роботи;
  • вивчення результатів діяльності з питань відродження та впровадження національно-патріотичного виховання;
  • складання рекомендацій та пропозицій до уряду із зазначених питань.

Комісія рекомендувала розпочати новий навчальний рік Першим уроком, спрямованим на національно-патріотичного виховання.

З огляду на це МОН рекомендує виокремити національно-патріотичне виховання як один із приорітетних напрямків виховної роботи у школах.

Державні нормативи з питань впровадження національно-патріотичного виховання у школах подано у вкладеннях нижче.

Постанова Кабміну "Про утворення Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання" від 22.07.15

Наказ МОН "Про національно-патріотичне виховання в системі освіти" від 16.07.15 р.

Лист МОН "Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у ЗНЗ " від 16.06.15 р.


Нові підходи до музеїв історичного профілю

Шановні колеги!

Міністерством освіти і науки України розроблено методичні рекомендації щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів.

Надані методичні рекомендації мають обов'язково використовуватися навчальними закладами у практичній роботі.

У деталях нормативний документ читайте тут


Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією

16 червня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Уже з наступного 2015-2016 навчального року Концепція реалізовуватиметься у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді 


Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання ТУТ

Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології

Всім учасникам навчально-виховного процесу у школах!

Визначаючи правові та організаційні засади протидії сепаратизму на основі реалізації системи заходів із звільнення державного, суспільно-політичного, економічного та гуманітарного життя України від проявів сепаратизму, подолання наслідків сепаратистської діяльності на всій території України та попередження загроз сепаратизму в майбутньому,Міністерство  освіти і науки України доручає уникати співпраці із організаціями та структурами, що мають сумнівну репутацію та антиукраїнське спрямування.

За деталями звертайтесь до нормативу у вкладенні.

Лист МОН "Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти" від 24.06.15 р.

Годинник
Календар
Афоризми
Погода
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
21 листопада
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz