Навчання в сучасній школі спрямоване на формування цілісної картини світу шляхом встановлення міжпредметних зв'язків, формування в учнів інформаційної компетенції, формування навичок використання одержаних знань та умінь в житті та в майбутній професії. Як успішно справлятися з потоком інформації, що надходить? Як витрачати на обробку, аналіз і прийняття рішення за отриманою інформацією мінімум часу і сил?
На ці та інші питання шукали відповіді учасники обласного семінару-практикуму «Розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів шляхом використання технології ментальних карт (інтелект-карт, карт розуму, карт знань) на уроках суспільно-гуманітарного циклу», що відбувся 15 березня 2017 року на базі гімназії. У ньму взяв участь і голова РМО вчителів історії Кобець Андрій Петрович.
Технологія Mind Mapping це потужний дидактичний ресурс, зручний інструмент для відображення процесу мислення і структуризації даних у наочній формі. Їх можна використати, щоб фіксувати ті думки та ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням. І навпаки, вони дозволяють так оформити інформацію, що мозок легко буде її сприймати.
Учасники семінару – вчителі суспільних дисциплін області мали змогу не тільки ознайомитись з технологією Mind Mapping, а й особисто створити ментальну карту.
|
|
|