Сайт РМО вчителів історії
П`ятниця, 19.04.2024, 18:24
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [8]
Свята і події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

У категорії матеріалів: 8
Показано матеріалів: 1-8

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Революція на граніті стала першим українським Майданом – успішним ненасильницьким політичним протестом проти чинної комуністичної влади в УРСР. Саме під час акції тодішню Жовтневу площу оголосили «територією, вільною від комунізму» та почали називати Майданом Незалежності.

«Історія Майдану Незалежності — це історія трьох Майданів, це історія нашої незалежності. Революція на граніті — це був наш перший Майдан. На початку 1990-х масові акції протесту проходили у багатьох республіках СРСР, проте в Україні особливістю Революції на граніті було те, що її рушійною силою були не політики, а студентська молодь. Ідея проведення акції протесту та голодування зародилася влітку 1990 року в Києві. Задум швидко підхопило Студентське братство Львова. Голодування розпочалося 2 жовтня 1990 року. 3 жовтня на площі вже стояло 49 наметів, а в голодуванні брали участь 137 осіб із Києва, Львова, Дніпропетровська, Івано-Франківська й інших міст України. На захист студентів стали кияни, які несли теплі речі й чай», – нагадав Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Акції громадянської непокори, які охопили Україну в жовтні 1990 року, заклали традиції проведення демократичних акцій протесту, подальшим виразником яких стала Помаранчева революція та Революція Гідності.

Революція на граніті стала переломним моментом в утвердженні незалежності України, а молоде покоління вже на початку 1990-х засвідчило своє бажання і відстояло право жити у вільній демократичній державі.

З нагоди річниці УІНП разом із Музеєм історії міста Києва створили мультимедійну виставку «Майдан: Від незалежності до свободи».

Відкриття виставки 2 жовтня 2015 року, 16.00 в Музеї історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького,7)

Урочисте відкриття відбудеться за участі Віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань – Міністра культури Вячеслава Кириленка, Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, учасників Революції на граніті Віктора Рога, Володимира Гонського, Олексанра Ксенофонтова, Олеся Донія.

Виставка показує політичну історію українського Майдану як боротьби за повернення України до Європи: через акцію «Україна без Кучми» 2000–2001 років і Помаранчеву революцію 2004-го до Революції Гідності 2013–2014 років.

Організатори виставки – Український інститут національної пам’яті, Музей історії міста Києва, Київська міська державна адміністрація, Департамент культури.

Цього року УІНП разом із Міністерством освіти і науки поширив по школах методичні вказівки до вшанування річниці Революції на граніті. Їх можна подивитися на сайті Інституту.

Також УІНП традиційно підготував матеріали для ЗМІ, що висвітлюють історичне і політичне підґрунтя події. Вони є в додатку.

Відеоролик, створений до 25-ї річниці Революції на граніті, – за посиланням

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

Мої статті | Переглядів: 393 | Додав: rjhbfylh | Дата: 02.10.2015 | Коментарі (0)

 

Шановні колеги!

 

Ми, вчителі всіх шкільних дисциплін, маємо терміново усвідомити, що із глибокими змінами у політичному та суспільному житті української держави відбувається переосмислення ходу і змісту історії та підходів до її вивчення.

 

Перемога Революції гідності, прийняття пакету Законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу України.

 

Вважаю за необхідне кожному із нас знати про нові підходи до викладання історії, її сучасний зміст та викладати свої предмети у відповідності до цього, вживаючи нові терміни.

 
Мої статті | Переглядів: 469 | Додав: rjhbfylh | Дата: 17.07.2015 | Коментарі (0)

На сайті Центрального державного історичного архіву України, м. Київ – віртуальна виставка до 325-ї річниці від дня народження останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Представлені цифрові копії док ументів переважно з фонду 229 “Архів Коша Нової Запорозької Січі”, зокрема справи, пов’язані з обранням на посаду кошового отамана Війська Запорозького Низового, обстоювання прав Запорожжя, участі у воєнних компаніях, спорудження і ремонту православних храмів та ін.

 

1775 р., січня 13. – Лист кошового отамана Петра Калнишевського до київського митрополита Гавриїла Кременецького про майнове і правове становище духівництва у Війську Запорозькому.
ЦДІАК України, ф. 229, оп. 1, спр. 3, арк. 113 і зв. Оригінал.

 

Мої статті | Переглядів: 420 | Додав: rjhbfylh | Дата: 30.06.2015 | Коментарі (0)

27 квітня 2015 року відбулося відкрите засідання відділення суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України з обговорення проекту програми з історії для 5-9 класів загальноосвітньої школи, запропонованого Міністерством освіти і науки України (протокол № 5).

На засіданні було ухвалено текст відкритого листа, який подаємо нижче.

Відкритий лист

Також, колеги, просимо ознайомитися з міркуваннями В.Власова щодо змін в програмах 

В.Власов ( Фесбук)

Мої статті | Переглядів: 414 | Додав: rjhbfylh | Дата: 08.05.2015 | Коментарі (0)

Український центр вивчення історії Голокосту
оголошує проведення в 2015 році
освітнього семінару-школи
з історії Голокосту на теренах Украіни

Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні влітку 2015 р. планує провести освітній семінар-школу з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України 18 - 23 серпня 2015 року в Кіровограді. Термін подачі заявки - до 11 травня 2015 року.  Докладніше(форма заявки)...

Мої статті | Переглядів: 394 | Додав: rjhbfylh | Дата: 30.04.2015 | Коментарі (0)

Шановні колеги, зверніть увагу!

На виконання наказу  Міністерства освіти і науки України № 100 від 06.02.2015 "Про розвантаження навчальних програм  для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів" МОНУ пропонує  для розгляду проекти оновлених навчальних програм. 

Просимо опрацювати проекти всесвітня історія, історія Україниправознавство

Свої пропозиції та зауваження Ви можете надсилати до 6 травня 2015 року на електронну адресу:r_yevtushenko@mon.gov.ua

Мої статті | Переглядів: 410 | Додав: rjhbfylh | Дата: 30.04.2015 | Коментарі (0)

В листі МОНУ від 09.04.2015 р.№ 1/9 - 188 "Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" зазначено, що на виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни»  Міністерство освіти і науки України  рекомендує активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, у 2015 році в загальноосвітніх навчальних закладах проходитимуть під гаслом “1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!”                                  

Зокрема, організувати й провести у навчальних закладах урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки, вечори, науково-практичні конференції, засідання “круглих столів”, виставки книг, історичних документів, інші тематичні заходи присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. До проведення заходів активно залучати ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Переглянути експозиції музеїв історичного напряму (бойової слави), що діють в навчальних закладах, доповнивши їх матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині  боронять Україну.                                                                                                                                                                                                  

Заходи, що будуть проводитися в навчальних закладах, активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою.                                                                                                                                          

Звертаємо увагу, шановні колеги, на необхідність опрацювання  методичних рекомендацій, розроблених Українським інститутом національної пам’яті.(Детальніше - в рубриці "Нормативно-правові акти").                   

Мої статті | Переглядів: 344 | Додав: rjhbfylh | Дата: 12.04.2015 | Коментарі (0)

Шановні колеги! Зверніть увагу!

У четвер 9 квітня 2015 року Верховна рада України прийняла чотири закони про декомунізацію України.         Детальніше

Мої статті | Переглядів: 424 | Додав: rjhbfylh | Дата: 12.04.2015 | Коментарі (0)

Годинник
Календар
Афоризми
Погода
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
21 листопада
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz